Parametry techniczne:
Kompaktowy piec wysokotemperaturowy idealnie nadający się do celów badawczych i laboratoryjnych: model nastołowy z wysokiej jakości izolacją drzwi podnoszone w górę, gorąca powierzchnia odwrócona od użytkownika dwuścienna obudowa pieca ze stali nierdzewnej zapewniajaca niskie temperatury ścian dzięki wentylatorowi wysoka stabilność temperatury elementy grzewcze to MoSi2 powodujące krótki czas nagrzewania.
precyzyjne sterowanie czasem i temperaturą za pomocą programatora elektronicznego umieszczonego w podstawie pieca - P470. Kontroler umożliwia ustawienie 50 programów, 40 segmentów, wprowadzanie danych co 1C lub co 1 min, nastawiany czas uruchomienia (np. korzystanie z taryfy nocnej), licznik godzin pracy.
Nowoczesna wstrząsarka laboratoryjna do analizy granulometrycznej ze sterownikiem mikroprocesorowym. Kolumna może zawierać do 8 sit o wysokości 50mm oraz misę odbiorczą i pokrywę. W zależności od materiału możliwy jest przesiew na mokro lub sucho.
Paraetry techniczne:
Jest to bardzo popularny młynek 1-komorowy wyposażony w komorę mielącą typ „maxi” (3 walce) wykonaną z hartowanej stali narzędziowej. Został opracowany pod typowe potrzeby laboratoryjne. Przeznaczony jest do mielenia suchych, kruchych, nawet bardzo twardych próbek laboratoryjnych wszelkich materiałów do uziarnienia analitycznego. Mielenie przebiega w zamkniętym hermetycznie naczyniu roboczym (komorze mielącej) więc nie ma mowy o powstawaniu zapylenia w czasie pracy. Wewnątrz komory umieszczone są mielniki {**}, które poruszają się swobodnie pod wpływem drgań wibratora i bardzo skutecznie mielą ziarna próbki umieszczone między nimi. Komorę mielącą zamocowuje się na górnej części mechanizmu wibracyjnego za pomocą specjalnej, wygodnej dźwigni dociskowej. Mechanizm dociskowy posiada możliwość regulacji siły nacisku, co jest istotne w razie potrzeby „skasowania” luzów powstałych wskutek zużycia uszczelki komory roboczej (czego efektem jest utrata hermetyczności komory). Młynek zamknięty jest w dźwiękochłonnej obudowie więc pracuje bardzo cicho. Pomiary głośności pracującego młynka wykazały wartość nie przekraczającą dopuszczalnego poziomu w pomieszczeniu laboratoryjnym, tj. ok. 54dB. Ponadto, młynek nie generuje odczuwalnych wibracji w swoim otoczeniu - stoi na podłodze na gumowych wibroizolatorach. Końcowe uziarnienie produktu mielenia zależy od kilku czynników, ale głównie od: rodzaju mielonego materiału, początkowej granulacji i wielkości próbki oraz od czasu trwania mielenia. Dla przykładu można podać, że do zmielenia próbki węgla kamiennego (ok. 150g), o uziarnieniu początkowym - 12mm, do uziarnienia analitycznego - 0,2mm, wystarcza czas 2 - 4 minut. Niezbędny czas mielenia nastawiany jest elektronicznie. Młynek posiada wszelkie zabezpieczenia BHP.
Zastosowanie: Może być stosowany wobec praktycznie wszelkich kruchych, wysuszonych materiałów ziarnistych, od miękkich do bardzo twardych. Skutecznie mieli takie materiały, których maksymalne uziarnienie nie przekracza 12mm. Objętość porcji do mielenia wynosi max. 120 ml. Ewentualnie zakupiona dodatkowa komora mieląca umożliwia pracę młynka praktycznie bez przestojów między poszczególnymi operacjami, co w efekcie podwaja jego wydajność (w czasie, gdy pierwsza komora jest rozładowywana ze zmielonego materiału, w drugiej komorze mieli się kolejna próbka).
Mikroskop metalograficzny, odwrócony OPTA-TECH serii MM-100 z oświetleniem odbitym
Parametry techniczne:
Przeznaczenie: do przygotowania próbek prasowanych w spektrometrii rentgenofluorescencyjnej, dyfraktometrii, spektrometrii w podczerwieni, do przygotowania próbek litych z materiału proszkowego oraz do rozgniatania i homogenizacji próbek biologicznych.
Parametry techniczne:
Cyfrowy mikroskop 4K o wysokiej precyzji rejestrujący obrazy w wysokiej rozdzielczości oraz dane pomiarowe na potrzeby kontroli i analizy błędów. Umożliwia obserwację z niesamowitą głębią ostrości. Zaprojektowany przez producenta obiektywy, kamera oraz silnik graficzny gwarantują optymalną równowagę pomiędzy jasnością a głębią ostrości. Intuicyjna nawet dla nowych użytkowników mikroskopia, która jest dostępna zawsze, gdy zachodzi potrzeba. Wbudowany dysk twardy o pojemności 1 TB pozwala na zapis obrazów bez utraty jakości. Zapisane obrazy można z łatwością udostępniać za pośrednictwem sieci LAN lub urządzeń USB. Standardowe raporty można tworzyć automatycznie, wykorzystując do tego dostępne na rynku oprogramowanie. Pomiary 2D oraz 3D można wykonywać za pomocą intuicyjnych funkcji. Do pomiarów chropowatości, analizy zanieczyszczeń, pomiarów wielkości ziarna oraz wielu innych wystarczy tylko jedno urządzenie